6x13 Games Basın Kiti

Table of Contents

header.png

Basın/İş İletişim Kenan Bölükbaşı (mailto:press@6x13.com)
Tarih 2017-08-18 17:25:03

1 Genel Bilgiler

Yapımcı
6x13 Games
  • İstanbul, Türkiye
Kuruluş
12 Temmuz 2016
Websitesi
6x13.com
Basın/İş İletişim
press@6x13.com
Sosyal Medya Hesapları
Yayınlanan Oyunlar
Adres

Konak Mah. Izmir Yolu Cad. 93 7
16110 Nilufer/BURSA
Turkey

Telefon
+90 (542) 5362620

2 Tanıtım

6x13 Games, güncel olarak Kenan Bölükbaşı ve Tuğhan Yalgın'dan oluşan, İstanbul-Türkiye'de bulunan bağımsız bir oyun yapım stüdyosudur. Odağımız yeni, ilgi çekici ve eğlenceli fikirleri sağlam ilkelere bağlı bir tasarım ve özgün bir sanat diliyle mobil ve PC platformlarında hayata geçirmektir.

Oyuncu odaklı bir ekip olarak amacımız, ince elenmiş ürünlerle mümkün olan en sorunsuz oyun tecrübelerini sunmaktır. Özgür yazılım ve açık kaynak teknolojileri desteklemekle beraber aktif olarak da kullanmaktayız.

3 Tarihçe

6x13 Games, Kenan Bölükbaşı'nın kişisel projesi olarak 2015 başında ilk adımını atmıştır. Tuğhan Yalgın bu dönemde kendisine henüz açıklanmayan bir proje üzerindeki yoğun çalışması sırasında yaptıkları oyun tasarımı teorisi ve etiği hakkındaki uzun tartışmalarda eşlik etmiştir.

Stüdyo ismini Kenan'ın favori yazı tipinden alıyor. Adı "misc-fixed 6x13" ya da kısaca "fixed" olarak da geçen 6x13, on yıllar boyu programcıların düşük çözünürlüklü ekranlarda kod yazmasını sağlayan -X Window sistemi ile dağıtılan- efsanevi yazı tipi'dir. Günümüzün görüntü teknolojisiyle dahi insanların sevdiği ve kullandığı bir yazı tipidir. Biz de bu ismi azdan çoğu yaratmanın sembolü olarak benimsedik.

Tuğhan Yalgın ve Zeynep Özkan Nisan'da ekibe tam zamanlı katıldılar. Takımın elinden ilk çıkan yapım Ludum Dare Game Jam için yapılan ve ileride 1FPS: Invaders halini alacak olan Warigami idi. Projenin anlamı yeni oluşan ekibe bir ısınma şansı sunmasıydı. Oyunun konsepti 80'lerin el konsollarındaki özgün mekaniklerden esinlenmeydi.

Toplam 1 yıl civarı süren yapım, yazılım ekipmanlarının dikkatle seçilmesi, yapımda yardımcı açık kaynak araçların oluşturulması gibi süreçlerin ardından ekip ilk oyunları olan 1FPS serisini Kasım 2016'da yayınladı.

6x13'ün seriye görsel dilini kazandıran Zeynep ile mutlu iş birliği 1FPS serisi ile sınırlıydı. 2016 itibarıyla 6x13 Games Kenan Bölükbaşı ve Tuğhan Yalgın'dan oluşmaktadır.

4 Projeler

5 Videolar

6 TODO Görseller

7 Logo & İkon

8 Ödüller & Tanınırlık

  • Twiniwt AppStore Türkiye'de anasayfada, dünyada da Puzzle ve Board kategorilerinde öne çıkanlar listelerinde yer aldı.

9 Basında Ayrılan Yer

Revive las viejas Game & Watch con '1FPS Retro Game'

retroManiac, RetroManiac Magazine

10 Ticari Kullanım İzni

6x13 Games, bu sayfanın içeriklerinin ticari veya ticari olmayan amaçlarla basında yayınlanmasına izin vermektedir. Bu sayfadaki içerikleri bünyesinde bulunduran kar amaçlı yayınlara kanunen ve açıkça 6x13 Games tarafından izin verilmektedir.

11 Ek Bağlantılar

12 Ekip

Kenan Bölükbaşı
  • Kurucu
  • Geliştirici
  • Oyun Tasarımcısı
  • Grafik Tasarımcı
Tuğhan Yalgın
  • Oyun Tasarımcısı

13 İletişim

Web Sitesi
6x13.com
E-posta
contact@6x13.com
Twitter
@6x13games
Facebook
6x13games